naglowek2

Termy Ner Poddębice - RKS Radomsko [relacja]

Mecz z wiceliderem IV ligi łódzkiej był pierwszym, oficjalnym sparingiem RKS Radomsko pod wodzą Tomasza Zadwornego. Żółto-niebiescy do Poddębic pojechali w osłabionym składzie. W tym meczu nie mogli zagrać między innymi: Bartek Turniak, Wiktor Baranowski, Marcin Lewacki czy Kacper Banasiak. Ciekawostką było, że mecz nagrywany był za pomocą czterech kamer i systemu VAR. Po meczu RKS swoje sparingi rozegrali także Sokół Aleksandrów, LKS Kwiatkowice, Warta Sieradz, KS Kutno.

Spotkanie rozgrywane w sporej mgle lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy atakiem pozycyjnym starali się dojść do okazji strzeleckich. Przewaga w warunkach fizycznych Neru dała o sobie znać już w pierwszych minutach spotkania, gdy niecelnie główkował Konrad Niedzielski. W 24. minucie meczu sędzia główny dostał meldunek od sędziego VAR i postanowił po obejrzeniu powtórki o podyktowaniu rzutu karnego. Jedenastke na bramkę zamienił Konrad Niedzielski.

Kilka minut później sędzia Łukasz Szczech ponownie skorzystał z powtórki VAR i podyktował kolejny rzut karny. Na bramkę zamienił go niezwykle aktywny i skuteczny z przodu Konrad Niedzielski.

W drugiej części meczu nieco aktywniej zagrał RKS, ładnym strzałem z dystansu bramkarza Nera próbował zaskoczyć Damian Grzejda. W odpowiedzi pierwszą bramkę z gry zdobył Ner. Strzelcem Dawid Przezak.

W 70. minucie meczu poddębiczanie mieli kolejny rzut karny, tym razem strzał Dawida Przezaka obronił Przemysław Rudak, najlepszy zawodnik RKS w tym meczu. Wynik spotkania w 88. minucie ustalił Dawid Przezak, wykorzystując fatalny błąd Michała Kanafy.

W całym spotkaniu Ner był drużyną, która zdecydowanie przewyższała nas liczbą celnych podań i czasem posiadania piłki, RKS starał się odgryzać rywalowi szybkimi kontrami, lecz strzały były niecelne. Dla podopiecznych Tomasza Zadwornego to dopiero pierwszy mecz kontrolny, który z pewnością da drużynie pewne wnioski do analizy. 

Naszym celem jest wygrywanie w lidze i tego się trzymamy. W przyszłym tygodniu RKS zagra mecz kontrolny z Orłem Kiedrzyn.

 

Termy Ner Poddębice 4:0 (2:0) RKS Radomsko

Skład RKS: Rudak - Perliński, Michalski, Michalak, Socik - Kwaśniak, Kondracki, Kowalski, Grzejda, Nowaczyk - Wojtczak

Następny mecz

mecz sparingowy

18.07.2018

Włókniar Zelów - RKS RADOMSKO

Zelów

Ostatni mecz

V liga okręg piotrkowski

 

Czarni Rozprza 1-1 RKS RADOMSKO

bramka dla RKS: Kamil Sadziński

                                                                                                                 

Skrócona Tabela IV Liga

SEZON 2018/2019

 1   RKS RADOMSKO
 2 Zjednoczeni Stryków 
 3  Omega Kleszczów
 4  Zawisza Pajęczno
 5  Warta Działoszyn
 6  Warta Sieradz
 7  Pelikan II Łowicz
 8  Stal Niewiadów
 9  Ceramika Opoczno
 10  Pilica Przedbórz
 11  LKS Kwiatkowice
 12  Andrespolia Wiśniowa Góra
 13  Orkan Buczek
 14  Pogoń Zduńska Wola
 15  KS Kutno
 16  Włókniarz Zelów
 17  Boruta Zgierz
 18  Ner Poddębice