naglowek2

Termy Ner Poddębice - RKS Radomsko [relacja]

Mecz z wiceliderem IV ligi łódzkiej był pierwszym, oficjalnym sparingiem RKS Radomsko pod wodzą Tomasza Zadwornego. Żółto-niebiescy do Poddębic pojechali w osłabionym składzie. W tym meczu nie mogli zagrać między innymi: Bartek Turniak, Wiktor Baranowski, Marcin Lewacki czy Kacper Banasiak. Ciekawostką było, że mecz nagrywany był za pomocą czterech kamer i systemu VAR. Po meczu RKS swoje sparingi rozegrali także Sokół Aleksandrów, LKS Kwiatkowice, Warta Sieradz, KS Kutno.

Spotkanie rozgrywane w sporej mgle lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy atakiem pozycyjnym starali się dojść do okazji strzeleckich. Przewaga w warunkach fizycznych Neru dała o sobie znać już w pierwszych minutach spotkania, gdy niecelnie główkował Konrad Niedzielski. W 24. minucie meczu sędzia główny dostał meldunek od sędziego VAR i postanowił po obejrzeniu powtórki o podyktowaniu rzutu karnego. Jedenastke na bramkę zamienił Konrad Niedzielski.

Kilka minut później sędzia Łukasz Szczech ponownie skorzystał z powtórki VAR i podyktował kolejny rzut karny. Na bramkę zamienił go niezwykle aktywny i skuteczny z przodu Konrad Niedzielski.

W drugiej części meczu nieco aktywniej zagrał RKS, ładnym strzałem z dystansu bramkarza Nera próbował zaskoczyć Damian Grzejda. W odpowiedzi pierwszą bramkę z gry zdobył Ner. Strzelcem Dawid Przezak.

W 70. minucie meczu poddębiczanie mieli kolejny rzut karny, tym razem strzał Dawida Przezaka obronił Przemysław Rudak, najlepszy zawodnik RKS w tym meczu. Wynik spotkania w 88. minucie ustalił Dawid Przezak, wykorzystując fatalny błąd Michała Kanafy.

W całym spotkaniu Ner był drużyną, która zdecydowanie przewyższała nas liczbą celnych podań i czasem posiadania piłki, RKS starał się odgryzać rywalowi szybkimi kontrami, lecz strzały były niecelne. Dla podopiecznych Tomasza Zadwornego to dopiero pierwszy mecz kontrolny, który z pewnością da drużynie pewne wnioski do analizy. 

Naszym celem jest wygrywanie w lidze i tego się trzymamy. W przyszłym tygodniu RKS zagra mecz kontrolny z Orłem Kiedrzyn.

 

Termy Ner Poddębice 4:0 (2:0) RKS Radomsko

Skład RKS: Rudak - Perliński, Michalski, Michalak, Socik - Kwaśniak, Kondracki, Kowalski, Grzejda, Nowaczyk - Wojtczak

Następny mecz

IV liga łódzka

08.09.2018, godzina 15:00

Zjednoczeni Stryków - RKS RADOMSKO

Stryków

Ostatni mecz

IV liga łódzka

Boruta Zgierz 1:3 RKS RADOMSKO

bramki dla RKS: Bartosz Turniak, Krystian Wojtczak, Łukasz Gloc

                                                                                                                 

Skrócona Tabela IV Liga

SEZON 2018/2019

 1  RKS RADOMSKO
 2 Zjednoczeni Stryków 
 3 Ner Poddębice
 4 KS Kutno
 5  LKS Kwiatkowice
 6 Warta Sieradz
 7 Orkan Buczek
 8 Omega Kleszczów
 9 Pogoń Zduńska Wola 
 10 Andrespolia Wiśniowa Góra
 11 Włókniarz Zelów
 12 Stal Niewiadów  
 13 Ceramika Opoczno 
 14 Boruta Zgierz 
 15 Pilica Przedbórz 
 16 Warta Działoszyn 
 17 Pelikan II Łowicz