naglowek2

Orzeł Kiedrzyn 2:4 RKS Radomsko [RELACJA]

 Uczciwa praca przynosi efekty, tak w jednym zdaniu można podsumować mecz sparingowy RKS Radomsko z Orłem Kiedrzyn. Pół roku temu, gdy budowano zespół Żółto-Niebieskich, Orzeł Kiedrzyn przyjechał na stadion przy ulicy Kościuszki i udzielił nam lekcji gry, wygrywając przy okazji 4 do 2. Po dobrze przepracowanych miesiącach, w przerwie zimowej to my udzieliliśmy dziś lekcji dojrzałości, charakteru i podejścia do tego sportu.

Spotkanie od pierwszych minut było zdominowane przez RKS, który inteligentnie rozgrywał piłkę i kontrolował grę w środku pola. Niestety po jednej ze strat z szybką kontrą lewą stroną wyszedł Orzeł, po płaskim dośrodkowaniu, krycie zgubili środkowi obrońcy i gospodarze prowadzili 1:0.
Na odpowiedź radomszczan nie trzeba było długo czekać. Prostopadłym podaniem bardzo aktywnego Damiana Grzejdę uruchomił Krystian Wojtczak. Skrzydłowy RKS wpadł w pole karne i poradził sobie z bramkarzem Orła.

W środku boiska bardzo brutalnie Bartosza Kondrackiego sfaulował pomocnik Orła. Sędzia postanowił go wykluczyć z gry na 10. minut, a sam faul bardzo mobilizująco zadziałał na RKS. Dosłownie dwie minuty później Kondracki błysnął swoim niewątpliwym talentem i zagrał piękną prostopadłą piłkę "na centymetry" do Damian Grzejdy, a ten pokonał bramkarza Kiedrzyna.

Orzeł poderwał się do ataku, czego przejawem był strzał z około osiemnastego metra. Samo uderzenie do wybitnych nie należało, lecz zostało oddane w idealnym momencie, zasłoniętego Przemka Rudaka napastnik Orła "złapał" na wykroku. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa to w dalszym ciągu mocna przewaga RKS, która została udokumentowana dwoma bramkami. Najpierw Marcin Lewacki podał piłkę idealnie na głowę do najlepszego strzelca V ligi piotrkowskiej - Krystiana Wojtczaka, a chwilę później na 4 do 2 trójkową akcję przeprowadzili Zatorski-Szóstakiewicz i Turniak. Ten ostatni uderzył nie do obrony i RKS wygrał po raz pierwszy w tym roku.

 

Orzeł Kiedrzyn 2:4 (2:2) RKS Radomsko

bramki dla RKS: Grzejda x2, Wojtczak, Turniak
Wyjsciowy skład RKS: Rudak, Perliński, Michalski, Michalak, Socik, Grzejda, Kowalski, Kondracki, Nowaczyk, Kwaśniak, Wojtczak

Następny mecz

V liga okręg piotrkowski - 19. kolejka

28.04.2018 r, godzina 15:00

RKS Radomsko - PKS Polonia Piotrków

Brzeźnicka 26

Ostatni mecz

V liga okręg piotrkowski - 18. kolejka

sobota 22.04.2018, Moszczenica

Włókniarz Moszczenica 1:1 RKS Radomsko

bramka dla RKS: Kacper Banasiak

                                                                                                                 

Skrócona Tabela V Liga

   SEZON 2017/2018

1 RKS RADOMSKO
2 Astoria Szczerców
3 Polonia Piotrków Trybunalski 
4 Włókniarz Moszczenica
5 Lechia II Tomaszów Mazowiecki
6 Czarni Rozprza
7 Świt Kamieńsk
8 MGKS Drzewica
9 GUKS Gorzkowice
10 Szczerbiec Wolbórz
11 Start Lgota Wielka
12 Zapał Krzętów
13 Kawaleria Tomaszów Mazowiecki