naglowek2

Orzeł Kiedrzyn 2:4 RKS Radomsko [RELACJA]

 Uczciwa praca przynosi efekty, tak w jednym zdaniu można podsumować mecz sparingowy RKS Radomsko z Orłem Kiedrzyn. Pół roku temu, gdy budowano zespół Żółto-Niebieskich, Orzeł Kiedrzyn przyjechał na stadion przy ulicy Kościuszki i udzielił nam lekcji gry, wygrywając przy okazji 4 do 2. Po dobrze przepracowanych miesiącach, w przerwie zimowej to my udzieliliśmy dziś lekcji dojrzałości, charakteru i podejścia do tego sportu.

Spotkanie od pierwszych minut było zdominowane przez RKS, który inteligentnie rozgrywał piłkę i kontrolował grę w środku pola. Niestety po jednej ze strat z szybką kontrą lewą stroną wyszedł Orzeł, po płaskim dośrodkowaniu, krycie zgubili środkowi obrońcy i gospodarze prowadzili 1:0.
Na odpowiedź radomszczan nie trzeba było długo czekać. Prostopadłym podaniem bardzo aktywnego Damiana Grzejdę uruchomił Krystian Wojtczak. Skrzydłowy RKS wpadł w pole karne i poradził sobie z bramkarzem Orła.

W środku boiska bardzo brutalnie Bartosza Kondrackiego sfaulował pomocnik Orła. Sędzia postanowił go wykluczyć z gry na 10. minut, a sam faul bardzo mobilizująco zadziałał na RKS. Dosłownie dwie minuty później Kondracki błysnął swoim niewątpliwym talentem i zagrał piękną prostopadłą piłkę "na centymetry" do Damian Grzejdy, a ten pokonał bramkarza Kiedrzyna.

Orzeł poderwał się do ataku, czego przejawem był strzał z około osiemnastego metra. Samo uderzenie do wybitnych nie należało, lecz zostało oddane w idealnym momencie, zasłoniętego Przemka Rudaka napastnik Orła "złapał" na wykroku. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa to w dalszym ciągu mocna przewaga RKS, która została udokumentowana dwoma bramkami. Najpierw Marcin Lewacki podał piłkę idealnie na głowę do najlepszego strzelca V ligi piotrkowskiej - Krystiana Wojtczaka, a chwilę później na 4 do 2 trójkową akcję przeprowadzili Zatorski-Szóstakiewicz i Turniak. Ten ostatni uderzył nie do obrony i RKS wygrał po raz pierwszy w tym roku.

 

Orzeł Kiedrzyn 2:4 (2:2) RKS Radomsko

bramki dla RKS: Grzejda x2, Wojtczak, Turniak
Wyjsciowy skład RKS: Rudak, Perliński, Michalski, Michalak, Socik, Grzejda, Kowalski, Kondracki, Nowaczyk, Kwaśniak, Wojtczak

Następny mecz

mecz sparingowy

18.07.2018

Włókniar Zelów - RKS RADOMSKO

Zelów

Ostatni mecz

V liga okręg piotrkowski

 

Czarni Rozprza 1-1 RKS RADOMSKO

bramka dla RKS: Kamil Sadziński

                                                                                                                 

Skrócona Tabela IV Liga

SEZON 2018/2019

 1   RKS RADOMSKO
 2 Zjednoczeni Stryków 
 3  Omega Kleszczów
 4  Zawisza Pajęczno
 5  Warta Działoszyn
 6  Warta Sieradz
 7  Pelikan II Łowicz
 8  Stal Niewiadów
 9  Ceramika Opoczno
 10  Pilica Przedbórz
 11  LKS Kwiatkowice
 12  Andrespolia Wiśniowa Góra
 13  Orkan Buczek
 14  Pogoń Zduńska Wola
 15  KS Kutno
 16  Włókniarz Zelów
 17  Boruta Zgierz
 18  Ner Poddębice