naglowek2

Omega Kleszczów 3:3 RKS Radomsko [Relacja]

Kolejnym sparinowym rywalem RKS Radomsko była drużyna Omegi Kleszczów, która na co dzień gra w IV lidze łódzkiej. Pierwsze minuty meczu były wyrównane, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Wraz z upływem czasu, to goście z Radomska zaczęli dyktować tempo gry i próbowali narzucić Omedze swój styl gry. RKS grał w pozycyjnym ataku, a Omega groźnie kontrowała.

Role odwróciły się, gdy świetna akcję przeprowadzili radomszczanie, mocno lewym skrzydłem pociągnął z piłką Maciej Kwaśniak, dograł na przedpole do Bartka Kondrackiego, a ten zakończył kontratak precyzyjnym strzałem tuż przy słupku. Na odpowiedź Omegi nie trzeba było długo czekać, rzut karny bezbłędnie wykorzystał zawodnik z Kleszczowa. Druga bramka dla RKSu wpadła po ładnej akcji wyróżniającego się w tym meczu Macieja Kwaśniaka. Na odskoczenia z wynikiem pozwolił radomszczanom celny strzał Piotra Duli, do którego piłkę dogrywał Kacper Woldański. Młody obrońca RKS zadebiutował wczoraj w meczu drużyny seniorów. Niestety w szeregi obrony RKS w końcówce meczu wdarła się niepewność i roztargnienie. Dla dobrej piłkarsko Omegi nie mogło być lepszej okazji na strzelenie kolejnych bramek.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3 do 3, ale to nasza drużyna jako zespół grający w niższej lidze pokazała się z lepszej strony. Bardzo cieszy fakt, że na boisku od pierwszej minuty grało dwóch młodzieżowców (Kowalski, Socik), a później ich liczba tylko rosła. Na uwagę zasługuje na pewno przebłysk formy Macieja Kwaśniaka i gol w debiucie Piotra Duli. Przed piłkarzami Tomasza Zadwornego kolejne mecze sparingowe, w nadchodzącym tygodniu, aż dwa - z GKS II Bełchatów i Stalą Niewiadów.

Skład RKS: Rudak - Lewacki, Michalski, Michalak, Socik - Turniak, Kondracki, Kowalski, Grzejda, Kwaśniak - Wojtczak

Po meczu powiedzieli:

Tomasz Zadworny, trener RKS Radomsko: Na pewno w pierwszej połowie mieliśmy więcej sytuacji strzeleckich, natomiast był to miarodajny sparingpartner. Uważam, że wynik 3:3 to wynik sprawiedliwy, nie krzywdzący ani jednej ze stron. Mamy swoje założenia, jestem zadowolony z dużej części tego co ustaliliśmy przed meczem, z gry ofensywnej. Cieszy to, że wypracowaliśmy sobie pewne schematy, które udaje się przełożyć na boisko

Maciej Kwaśniak, zawodnik RKS Radomsko: Było widać u nas ten okres przygotowawczy, bo nie jest to łatwy dla nas czas, ale jeśli chodzi o realizację zadań taktycznych, bo to moim zdaniem jest w sparingach najważniejsze - jestem zadowolony. Trener Zadworny jest bardzo wymagający, wprowadził nam zupełnie inną koncepcję niż trener Orszulak, aczkolwiek jeśli będziemy tak pracować jak do tej pory, to uda nam się zrealizować ten plan i w lidze będzie wszystko bardzo dobrze.

Następny mecz

IV liga łódzka

08.09.2018, godzina 15:00

Zjednoczeni Stryków - RKS RADOMSKO

Stryków

Ostatni mecz

IV liga łódzka

Boruta Zgierz 1:3 RKS RADOMSKO

bramki dla RKS: Bartosz Turniak, Krystian Wojtczak, Łukasz Gloc

                                                                                                                 

Skrócona Tabela IV Liga

SEZON 2018/2019

 1  RKS RADOMSKO
 2 Zjednoczeni Stryków 
 3 Ner Poddębice
 4 KS Kutno
 5  LKS Kwiatkowice
 6 Warta Sieradz
 7 Orkan Buczek
 8 Omega Kleszczów
 9 Pogoń Zduńska Wola 
 10 Andrespolia Wiśniowa Góra
 11 Włókniarz Zelów
 12 Stal Niewiadów  
 13 Ceramika Opoczno 
 14 Boruta Zgierz 
 15 Pilica Przedbórz 
 16 Warta Działoszyn 
 17 Pelikan II Łowicz