Czy warto wybrać obciążenie żeliwne

Czy warto wybrać obciążenie żeliwne

Obciążenie żeliwne z marbo-sport.pl to trwały oraz sprawdzony sposób na uzyskanie zaplanowanych rezultatów treningowych. Talerz o wadze 1,25 kg będzie doskonałą bazą do rozmaitego typu ćwiczeń wzmacniających całe ciało, przede wszystkim dla niedoświadczonych. Obciążnik może być założony na każdy typ sprzętu, natomiast również wykorzystywany samodzielnie, na przykład podczas ćwiczeń mięśni brzucha. Stanowi jedno spośród ważnych akcesoriów każdej siłowni, zarówno specjalistycznej jak również domowej.

Hantle żeliwne

Hantle żeliwne, jak sama nazwa pokazuje, są zrobione z żeliwa. Żeliwo to niezwykle były, solidny oraz ciężki materiał. Obciążenia żeliwne do hantli są gabarytowo mniejsze od obciążeń bitumicznych. Tym sposobem możemy wiele talerzy do hantli, jakie zajmą mniej miejsca, aniżeli hantle bitumiczne. Dodatkową wartością hantli żeliwnych jest ich użyteczność, mimo ogromnej wagi rozmiary obciążeń nie są duże, poprzez co treningi są niezwykle wygodne. Są to doskonałe obciążenia dla osób, jakie niezwykle często robią ćwiczenia z hantlami, lub sztangą.

Kiedy dobrać hantle żeliwne?

Najistotniejszą wartością hantli żeliwnych jest stosunek wielkości do wagi. Żeliwo jest produktem niezwykle ciężkim, toteż zrobione z niego hantle 10 kg będą mniejsze od hantli bitumicznych o takiej samej wadze. Jest to zwłaszcza istotne w sytuacji, jeśli nie dysponujesz ogromną przestrzenią do przechowywania własnego sprzętu sportowego. Dodatkową zaletą hantli zrobionych z żeliwa jest ich trwałość. Oczywiście z tego względu żeliwne hantle są z zasady droższe od własnych bitumicznych odpowiedników.

Dla wprawnych oraz ambitnych sportowców dobrym doborem są cięższe obciążenia, bowiem obciążenia o ogromnej wadze mają również większą średnicę. Dzięki temu są one doskonałe do wszelkich ćwiczeń w obszarze trójboju siłowego oraz podnoszenia ciężarów: dzięki średnicy obciążeń gryf sztangi długiej znajduje się na dobrej wielkości, zapewniającej podnoszenie ciężarów z podłogi.

Co zrobić, by ćwiczenia były skuteczne?

To, jakie dobierzemy obciążenie treningowe, ma duży wpływ na samą skuteczność siłowych ćwiczeń. Błąd powszechnie robiony to wybieranie zbyt wielkich ciężarów. Okazuje się, iż to bynajmniej nie zwiększa samej efektywności treningu. Jest inaczej. Takie duże obciążenie nie pozwoli mięśniom funkcjonować w pełnym zakresie. Zobaczmy, jak wybrać obciążenie do treningu stosunkowo od własnego poziomu zaawansowania oraz celu, jaki chcemy uzyskać. W jaki sposób wybrać obciążenie do własnego treningu? Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od paru niezwykle istotnych elementów. Mowa o doświadczeniu osoby ćwiczącej i tego, jaki ma cel treningowy.

Next post Czy warto zainwestować w hantle żeliwne