Czy warto zainwestować w hantle żeliwne

Czy warto zainwestować w hantle żeliwne

Podstawą skutecznego treningu siłowego są dobrze dopasowane obciążenia. Jeżeli zależy Ci na wzroście siły oraz masy mięśni, niezbędnością stanie się robienie szeregu ćwiczeń z wielkimi ciężarami. Co istotne, waga ciężarów powinna stopniowo się powiększać. Dzięki temu mięśnie będą stale stymulowane do wzrostu, będzie rosła ich siła oraz obwód. Czy doskonałym wyjściem okaże się obciążenie żeliwne dostępne w sklepach sportowych online?

Obciążenia żeliwne

Zrobione z porządnego, ciężkiego materiału, jakim jest żeliwo. Ich rozmiar jest niewątpliwie mniejszy w przyrównaniu do obciążeń bitumicznych. Z tego także powodu, trening z ich wykorzystaniem jest znacznie wygodniejszy. Nie ma kłopotu, jeżeli chodzi o ich przechowywanie. Potrzebują specjalnego zabezpieczenia podłoża przed potencjalnym upadkiem sprzętu. Taki wypadek może spowodować zniszczenie podłoża oraz naliczyć kolejne wydatki. Za to są wielce trwałe oraz mogą posłużyć na wiele lat. Wygodniejsze w wykorzystaniu są talerze tzw. kierownice.

Obciążenia żeliwne – poręczne, solidne

Obciążenia żeliwne są szczególnie poręczne, dobre i niezwykle praktyczne. Ich ilość dostosowuje się do swoich zdolności i możliwości siłowych. Starczy dobrze umieścić je na sztandze czy także połączyć z niektórymi hantlami, dzięki czemu efektywnie zadba się o trening siłowy. Można go robić pod nadzorem własnego indywidualnego trenera. Obciążenia żeliwne to niezwykle dobre wyjście jeżeli ktoś zamierza zagwarantować sobie dobrą amortyzację oraz nie chce zarysować podłogi we własnej siłowni.

Żeliwne obciążenia do gryfów: wygoda w czasie treningu

Podstawową rozbieżnością w budowie obciążeń do gryfów, jaka prezentuje talerze żeliwne, jest ich budowa: zajmują niewątpliwie mniej miejsca. Są mniejsze, dzięki czemu ich przechowywanie jest łatwiejsze, można również nałożyć na sztangę więcej obciążeń. Poprzez ich mniejsze rozmiary, są zdecydowanie poręczniejsze, co działa na komfort treningu. Żeliwne obciążenia do gryfów będą służyć latami, bowiem produkt, z jakiego są zrobione jest szczególnie wytrzymały.

Ćwiczenia z zastosowaniem obciążeń żeliwnych

Zgodnie ze wskazówkami podanymi poprzez wytwórcę, dostępne obciążenia żeliwne można zastosować do ćwiczeń siłowych ze sztangą czy hantlami i do ćwiczeń bez gryfów, na przykład do treningu crossfit. Bez względu na typ robionych ćwiczeń, zawsze pamiętaj, iż podstawową udanego treningu jest zadbanie o własne zabezpieczenie. Istotne jest zatem stopniowe podnoszenie obciążeń, uwzględniając własne możliwości! Kolejnym istotnym założeniem jest zadbanie o odpowiednią pozycję ciała i niewątpliwie o dobrą technikę robionych ćwiczeń.
obciążenie, trening, hantle
 
 
Previous post Czy warto wybrać obciążenie żeliwne
Next post Czym wyróżnia się obciążenie żeliwne