Czym wyróżnia się obciążenie żeliwne

Czym wyróżnia się obciążenie żeliwne

Każdy spośród nas dobrze zdaje sobie sprawę z tego jak niezwykle ważne jest nabycie odpowiedniego sprzętu treningowego. Musi on być pewny, trwały, natomiast przy tym zapewniać komfort oraz zabezpieczenie. To oczywiście dlatego decydujemy się na zakup hantli żeliwnych z kolejną możliwością regulacji obciążenia. Niestety, dobór ten nie jest tak łatwy, jak mogłoby się poniektórym wydawać. Czy należałoby zdecydować się na obciążenie żeliwne?

Zadbaj o zabezpieczenie w trakcie intensywnych zajęć

Na każdej siłowni spotkasz dwa typy hantli. Typowe, więc ciężkie, żeliwne oraz duże i ogumowane, małe, chromatyczne, lekkie propozycje. Wielu osobom ćwiczącym w tego rodzaju miejscach wydaje się, iż te kolorowe hantle są dedykowane dla pań. Nic bardziej mylnego! Są one przygotowane z myślą o intensywnych treningach typu fitness oraz aerobik.

Ile potrzebujesz wagi?

Orientacja: w większości siłowni można odnaleźć ciężarki do ćwiczeń o maksymalnej wadze 40 czy 50 kg na jeden hantel. Natomiast absolutna większość sportowców nie spełnia tego limitu choćby po latach. Jeżeli właśnie rozpoczynasz trenować oraz po prostu pragniesz kupować własny pierwszy zestaw hantli, możesz układać o wiele głębiej. Również ciężary do ćwiczeń także nie powinny być za lekkie. Bowiem by efektywnie kształtować mięśnie, musisz trenować z wielkimi, stopniowo zwiększającymi się ciężarami. Nie ma innego rozwiązania.

Hantle bitumiczne a hantle żeliwne

Osoby, jakie chcą zacząć trening w warunkach domowych, niezwykle często zastanawiają się, co jest lepszym wyjściem: hantle bitumiczne lub hantle żeliwne. Ważną rozbieżność między tymi dwoma typami hantli stanowi cena: hantle żeliwne są niewątpliwie zdecydowanie droższe. Z innej strony są również zdecydowanie bardziej wytrzymałe na zniszczenia mechaniczne i zajmują mniej miejsca (talerze hantli żeliwnych są mniejsze, aniżeli w wypadku hantli bitumicznych), co ma ważne znaczenie przy poszczególnych ćwiczeniach.

Dla kogo dobre są żeliwne obciążenia na sztangę?

Ze względu na własny ciężar żeliwne talerze cieszą się popularnością pośród osób, jakie cenią sobie ciężką pracę z wielkim obciążeniem, jaka pozwoli wyćwiczyć siłę oraz sprawność mięśni, natomiast również udoskonalić ich rzeźbę. Sztangi są w stanie przyjąć niewątpliwie podzielony ciężar. Żeliwo zadowoli także osoby, jakie pragną raz zainwestować w swoją siłownię oraz przez długi czas cieszyć się odpowiednim stanem jej zaopatrzenia. Żeliwne obciążenia są ponieważ niezwykle odporne oraz przez wiele lat realizują własne zadanie bez najmniejszego zarzutu.

Previous post Czy warto zainwestować w hantle żeliwne